Chia tohumu, Güney ve Orta Amerika’nın bazı ülkelerinde yetişen (Salvia hispanica) küçük tohumları salvia İspanyol. Bu tohumlar zaten 4000 yıldır yetiştirilen ülkelerden nesiller için geleneksel yemekler arasında yer alıyor. Besin değeri için “koşucu food”, ya da gıda koşucu denir. Chia tohumu mükemmel sucul özelliklere sahip, su ile kendilerini bağlamak için yüksek bir yetenek yani – bölüm 1 tohumlar herhangi bir artan fiziksel efor çok önemli (içeriden) daha yüksek bir nemlendirme sağlamak için vücut yardımcı olan 4x, hacmini artırabilir.

 

Chia tohumu

Chia

Tohumları protein doymamış yağ asidi omega-3 ve lif önemli bir temsili olan, kaliteli karbonhidrat, yağ, önemli bir kaynağıdır. Tohumları da inek sütünden daha antioksidanlar, kalsiyum – daha fazla 5 kata kadar kalsiyum çeşitli içerir. Tohumların daha temiz ve doğal demir, çinko, potasyum, magnezyum, fosfor ve diğer önemli besin, bu nedenle, kolay sindirilebilir formu içerir.

Chia tohumları glikoz tüketilen karbonhidrat dönüşüm süreci uzatmak için yardımcı olarak önemli ölçüde kan şekeri seviyesini düşürmek için mümkün, kan şekeri gibi hızlı bir artış oluşmaz ve böylece kan şekeri sonraki düşüş sırasında açlıktan kendini bir şey görünmüyor.

Ve tohumlar günde 2 – 3 kaşık tüketen zaman çalışmalar tohumları chia daha fazla kardiyovasküler hastalığın önlenmesinde olumlu etkisi gösterildi.

Chia tohumu aynı zamanda insanların sağlıklı bir yaşam cular için önemli bir besin aracı, sporcular, (jel tahıl, vb tüketmek için kolay vejetaryenler küçük çocuklar için chia tohumu, veganlar, diyet rejim kişiler (lif yüksek sytíci özellikleri ve jel) için iyi bir tamamlayıcısıdır. ve herhangi bir tat var. Sağlığın teşviki için uygun tohumları ayrıca, kalp hastalığı, kolesterol veya kan dolaşımı artmış LDL-insanların diyet uygun bir parçasıdır … Genellikle gibi

 

İnsan vücudu üzerinde nasıl davranırlar

Chia tohumu ve kilo kaybıChia tohumu insan vücudu üzerinde chia tohumu projenin en önemli özellikleri sahip olduğu, su bağlama (yetenek), yüksek sucul özellikleri vardır. Tohumların bu özellikleri sucul bir sıvı ile karıştırılır, zaten birkaç dakika sonra kaydedildi, saf su, süt, meyve ya da sebze suyu, yoğurt … chia tohumu her hassas jel bir tabaka oluşturur arkadan su çekmek için, böylece başlamadan Tohum ve artık onlar için sıvı tohum, daha fazla jel tabaka bağlanır kompakt ve hafif bir jel oluşturulur. olabilir Jel yoğunluğu kullanılan sıvı miktarını etkiler. Chia tohumu bu sucul özellikleri de sıvı ve mineral kaybına neden olan terleme, ve bu durumda önemlidir. Chia tohumu tüketimi vücudun iç hidrasyon böylece ve daha iyi bir fiziksel performans için katkıda bulunur.

Benzer şekilde, chia tohumu mide suyu ile temas halinde insan midede bir jel oluşturur. Bu tohumların sucul etkisi teşvik etmek için daha sonra ayrı ayrı yutulur tohum olsalar, sıvı ile birlikte onlar için uygundur.

Mide chia tohumu bu nazik jel sindirim süreci yavaşlatır, fiziksel bir bariyer görevi görür. Bu kan şekeri seviyesini etkileyen glikoz tüketilen polisakkaritler sindirimi, bir yavaşlamaya yol açar. Chia tohumu bu yeteneğini özellikle şeker hastaları, sporcular, diyet rejim kişiler, hamile ve emziren kadınlar için çok faydalıdır.

Chia tohumu ve kilo kaybıİnsan vücudu üzerinde nasıl davranırlar

Chia tohumu yararlı yağ asitleri ve lif içeriği yüksek. Etrafında her chia tohumları hacmindeki artış, tokluk hissi için jel tabaka bir katkı oluşturur. Kilo kaybı için sorgu cevapları bir diyet tüketilen lif miktarını artırmaktır“. Yemek sytícími Özellikleri İstek azaltır önce tüketilen chia tohumları lif. Chia tohumu aynı zamanda protein açısından zengindir. Protein ve yağsız kas kütlesini korumak oluşumu için yapı malzemesi. Yeterince protein kas kütlesi korumak için önemlidir. Eğer açlık, vücut enerji kaynağı olarak kendi gücünü kullanabilir ve kilo kaybı, kas ve yağ değil yanlış diyet oluştuğunda nedenlerinden biridir. Buna ek olarak, kas kütlesi kaybı, özellikle kilo verme ne zaman ters olan metabolizmanın yavaşlamasına yol açabilir.

Kilo kaybetme sürecinde chia tohumları diğer önemli özellikleri mide chia tohumları jel etkisi. Nemli gıda ile temas eden tohumlar, içecek, sıvı, ya da mide suyu sindirim enzimleri önce fiziksel bir bariyer oluşturmak için midede yumuşak bir jel oluşturur. Chia tohumları basit şekerler karbonhidrat dönüşüm aralığı uzamasına katkıda bulunur. Bu yanlış beslenme, aşırı yeme ile doğrudan bir bağlantısı olan kan şekeri dalgalanmaları ile ilgilidir. Fonksiyonları doğru yönde kan şekerinin Chia tohumu kanda şeker düzeyleri çarpıcı dalgalanmalar ve açlık “hissi gecikmeler”gerçeğine katkıda bulunur.